Suvi 2023

10. juuni - Mari Jürjens

Kõpu Tuletorni jalamil annab 10.juunil mõnusa kontserdi armastatud Mari Jürjens.

Mari Jürjens on vabakutseline näitleja, laulja ja laululooja. Tänaseks on Mari ilmutanud neli sooloalbumit, millel kõlab autorilooming: “22” (2010), “Maa saab taevani” (2013), “27” (2016) ning “Omaenese ilus ja veas” (2020). “Omaenese ilus ja veas” albumi eest omistati Marile ka Eesti Muusikaauhind Autorilaulu/Rahvaliku albumi kategoorias ning “Kuldne plaat” Aasta Naisartist 2021 kategoorias.


Mari looming on inspireeritud aja pöördumatust kulgemisest, inimeseks olemisest, suureks kasvamisest ja Eestimaa loodusest.

Haara lähedased kaasa ja tule veeda üks mõnus õhtu Kõpu Tuletorni jalamil!


OTSA PILET!

17. juuni - Ott Lepland

Kõpu Tuletorni jalamil annab 17.juunil mõnusa kontserdi armastatud Ott Lepland.

Hiiumaal on Ott Leplandi südames olnud alati väga eriline koht, siin on tema juured ja siit on saanud alguse tema laulumehe tee.

17. juuni õhtul kuuleb armastatud laulja esituses tema parimaid palasid läbi aegade. Esitusele tulevad kindlasti “Kuula”, “Kodu”, “Süte peal sulanud jää” ning paljud teised tuntud lood, sekka meenutusi erinevatest elu seikadest ning ka telesaadetest, nagu näiteks “Laulupealinn”, mille võidu tulemusena restaureeriti Kärdla laululava.

Haara lähedased kaasa ja tule veeda üks mõnus õhtu Kõpu Tuletorni jalamil!


OSTA PILET!

8. juuli - Jarek Kasar

Kõpu Tuletorni jalamil annab 8.juulil mõnusa kontserdi armastatud Jarek Kasar.

Jarek Kasar alustas muusikukarjääri räpparina ja on jõudnud oma loominguga pea iga eestlase kõrvu. Tema esimene album ilmus 2003. aastal ja kandis nime “Ühendatud inimesed”.
Tema laul “Minu inimesed” oli ühendkooride loona kavas ka 2007. aasta noorte laulu- ja tantsupeol “Ilmapuu” ning jõudis selle palaga pea iga eestlasse südamesse.

Jarek Kasari puhul on tegu mitmekülgse ja inspireeriva laulja ning heliloojaga. Haara lähedased kaasa ja tule veeda üks mõnus õhtu Kõpu Tuletorni jalamil!


OSTA PILET!

27. juuli - Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane

27.juulil tulevad külla armastatud Lauri ja Peeter, tuntud ka kui Saatpalu ja Rebane ansamblist Dagö.

Ise kutsuvad nad kontserti meeldivaks koosviibimiseks muusika ja mulaga.

Laulud ja jutudki kõlavad hoopis teistmoodi ning on ka laule, mida Dagö kunagi ei esita. Pealegi saab aimu ka tõest, et moodsad masinad ei tee lugusid. Need peavad ka enne lihtsalt kitarriga saates ja lauldes lood olema!

Haara lähedased kaasa ja tule veeda üks mõnus õhtu Kõpu Tuletorni jalamil!

 

OSTA PILET!

10. august - Duo Ruut

Kõpu Tuletorni jalamil annavad 10.augustil mõnusa kontserdi armastatud Duo Ruut. Duo Ruut on kahe hea sõbra, kuid erineva muusikalise tausta ja maitsega muusiku ühisosa. Oma esivanemate pärimusest uue muusikalise hingamise saanud, otsustati asuda istuma ühe kandle taha. See oli ühest küljest pelgalt mitmete juhuste kokkusattumine, teisest küljest aga pikaajalise katsetamise ja akadeemiliste muusikaõpingute lõpptulem. Kandlest sai duo jaoks “tühi leht”, mis andis palju ruumi leiutamiseks ja mängutehnikate arendamiseks. Ühel instrumendil kahekesi komponeerimine seab üsnagi kitsad raamid – nii saigi Duo Ruudu väljakutseks lasta oma kujutlusvõime kastist välja ja pakkida oma olemuselt minimalistlik muusika uusi ja erutavaid ideid tihedalt täis. Lühikese tegutsemisaja jooksul on Duo Ruut jõudnud tuuritada mööda maailma, sh mainekatel festivalidel Celtic Connections, Womex, Trans Musicales, ESNS jt. 2022 a. viis neid Saksamaale, Austriasse, Belgiasse, Makedooniasse, Itaaliasse, Hispaaniasse, Portugali, Rootsi, Soome, Prantsusmaale jm. Nende tegemisi on kajastanud mainekad väljaanded üle maailma, sh MOJO, Le Monde, BBC3, The Arts Desk, Songlines, FIP Radio jne.

Ann-Lisett Rebane – vokaal, kannel
Katariina Kivi – vokaal, kannel

Haara lähedased kaasa ja tule veeda üks mõnus õhtu Kõpu Tuletorni jalamil!

OSTA PILET!

26. august - Marten Kuningas & Robert Linna

Laupäeva õhtul 26. augustil saavad Kõpu Tuletorni jalamil kokku armastatud Linna & Kuningas, et mängida enda, teineteise ja teiste lemmikute muusikat.

Kaks sõpra, kes ajavad oma rida ja käivad oma rada. Tule kuula, mis juhtub, kui nende teed ristuvad!


Robert Linnat (Elephants From Neptune, Lexsoul Dancemachine) ja Marten Kuningat (Miljardid) ühendavad bändiliidri roll, isadus, Lahemaa loodus ning loomulikult armastus muusika vastu.

Haara lähedased kaasa ja tule veeda üks mõnus õhtu Kõpu Tuletorni jalamil!


OSTA PILET!

Toimunud üritused

Mari Jürjens

SUVI 2022